У Стамбулі - фестиваль тюльпанів (відео)

  • 20.04.2018 14:00
У Стамбулі - фестиваль тюльпанів (відео)

Площа поряд із популярною пам'яткою Стамбула — музеєм Ая-Софія перетворилася на яскравий різнокольоровий килим. Він зайняв тисячу квадратних метрів. На створення пішло 560 тисяч тюльпанів. Мотив малюнка, звичайно ж, турецький. Килим з весняних квітів — частина Стамбульського фестивалю тюльпанів.

Він триватиме до кінця квітня. Тюльпани з'явилися в Туреччині за часів Османської імперії. Їх завезли з Персії. Тюльпан навіть став символом панівної династії. Його зображення увічнювали на рельєфах, фресках та керамічних плитках. У XVI столітті турки почали масово розводити ці квіти. Назва тюльпан походить від османсько-перського слова tülbent (тюльбЕнт). Таку назву мала тканина, яку використовували для тюрбанів.

До Європи тюльпани завезли в середині XVI століття. Спочатку їх вирощували в Португалії, а потім і на півночі Європи. Тепер столицею тюльпанів уважають Амстердам, але Стамбул намагається відвоювати цей титул.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин