Китай і Домініканська Республіка встановили дипломатичні відносини (відео)

  • 04.05.2018 16:54
Китай і Домініканська Республіка встановили дипломатичні відносини (відео)

Китай і Домініканська Республіка встановили дипломатичні відносини. У вівторок у Пекіні відбулася церемонія підписання спільного комюніке. Варто зазначити, що останні 77 років Домініканська Республіка підтримувала тісні зв'язки з Тайванем.

Встановивши стосунки з Пекіном, вона автоматично поставила хрест на дружбі з острівною державою. Тайвань або Республіка Китай ― частково визнана країна, яку КНР уважає своєю бунтівною провінцією.

Вона виникла 1949 року, коли уряд Гоміньдану втік з материкового Китаю, зазнавши поразки у війні проти комуністів. Тайванський уряд уважає, що Пекін запропонував Домініканській Республіці близько трьох мільярдів доларів в обмін на розірвання відносин між колишніми союзниками. Китай заперечує, що причиною встановлення дипломатичних відносин стали матеріальні вигоди.

Утім, у минулому і КНР, і Тайвань багато років переманювали союзників, пропонуючи їм вигідні пакети матеріальної допомоги.

Сьогодні у Тайваню залишається 19 країн-партнерів. Торік від дипвідносин з ним відмовилася Панама, також на користь Китаю.

Варто зазначити, що президент США Дональд Трамп після свого обрання порушив так звану політику одного Китаю. Він безпосередньо поговорив з президентом Тайваню й обговорив зв'язки у сфері економіки й безпеки. Трамп також підписав документ, який дозволяє офіційним особам США відвідувати Тайвань.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин