Літературна світлиця

 • Цьогорічний лауреат обласної премії ім.В.Стефаника Любомир Михайлів у програмі "Літературна світлиця".

  Про творчий доробок та літературні відзнаки, про письменницький осередок та індивідуальний стиль письма, про журналістику і краєзнавство розповідає гість "Літературної світлиці" - цьогорічний лауреат Івано-Франківської обласної премії ім. В.Стефаника, член НСПУ, автор 23-ох книг - Любомир Михайлів.

 • Кандидат філологічних наук Галина Волощук у програмі "Літературна світлиця"

  Уляна Кравченко й Іван Франко. Уляна Кравченко й поезія, проза, драматургія. Уляна Кравченко і школа. Про першу галицьку поетку та її роль в українській літературі розповідає гостя "Літературної світлиці" - кандидат філологічних наук, викладач кафедри філології Коломийського інституту ПНУ ім. Стефаника Галина Волощук.

 • Письменниця Світлана Бреславська у програмі "Літературна світлиця"

  Про збірки "Переступи поріг" та "Два кроки до раю", про чорно-біло-сірі поетичні картини та напівмістичну прозу, про написання наукових статей з валеології та літературознавства й переклади з польської  розповідає гостя "Літературної світлиці" - письменниця, цьогорічна лауреатка міської премії ім.І.Франка Світлана Бреславська.

 • Письменник Іван Війтенко у програмі "Літературна світлиця"

  Сьогоднішній гість "Літературної світлиці" - письменник, лауреат літературних премій ім. Тараса Мельничука та Леся Гринюка - Іван Війтенко. Автор 10 збірок розмірковує про свій творчий багаж,  про своє літературне коло. Не обминає тему волонтерських проектів, розповідає про любов до залізниці. Знаходить  час у творчому житті і для...

 • "Літературна світлиця" - Пам'яті Ірини Яцури

  Час забирає кращих від нас. 15 травня письменницька спільнота Надвірнянщини згадувала свою колегу, яка вже давно за обріями, - Ірину  Василівну Яцуру - поетесу, прозаїка, авторку пісень, педагога, громадську діячку, лауреата двох премій  у галузі літератури. Сьогодні у передачі "Літературна світлиця" про цю світлу жінку...

 • Поет Богдан Кухта у програмі "Літературна світлиця"

  Про важливі місця для письменницької праці  - Львів і Прокураву, про кут як символ творчості і, відповідно, тематичні проекти "Вірші в КУТочку", "Літературний КУТочок", про мандри автостопом, які дають поштовх до поезії, розповідає гість "Літературної світлиці" - поет Богдан Кухта.

 • Керівник мовно-літературної студії "Натхнення" Ольга Андріяшко у програмі "Літературна світлиця"

  Сьогодні тема розмови у "Літературній світлиці" - діяльність студії "Натхнення" (м. Івано-Франківськ), яку представляє її керівник - Ольга Андріяшко. Мовно-літературне об'єднання ось уже 9 років поспіль дає можливість творчо розвиватись дітям і молоді, також у його рамках започаткований жіночий клуб.

 • Письменниця Алла Кох у програмі "Літературна світлиця"

  Про вагу і ціну слова, долю віршів, казковий меседж, поезію любові у передачі "Літературна світлиця" розмірковує гостя - коломийська письменниця Алла Кох. 

 • Письменниця Мирослава Гордєєва-Мельник у програмі "Літературна світлиця"

  Чи можна навчитись "стати" письменником? Що треба робити творчій людині, щоб "не тліть, а завжди горіть"? Як привести дітей в літературу? На ці та інші питання дає відповідь, а також розказує про власні вірші й драматургію, читає з поетичного зошита гостя "Літературної світлиці" - письменниця, редактор Надвірнянської літстудії "Бистрінь" -...

 • Майстер гумору й сатири Микола Кавацюк у програмі "Літературна світлиця"

  Сміх і радість - його друзі. Але вміє бути надто серйозним. Любить сцену - і сцена любить його. Дарує настрій іншим - і вміє тішитися сам через інших. Де лиш не буває, але завжди з гумором. Таким, здебільшого, знають гостя "Літературної світлиці" - майстра гумору й сатири і вдумливого лірика з Коломийщини - Миколу Кавацюка. Про смішне і важне, про...

 • Авторка віршів Аліна Швець у програмі "Літературна світлиця"

  Думками про справжність поезії, емоційність віршів, позицію молодої людини в сучасних реаліях, міркуваннями про слова, адресовані закоханим, читачам, політикам, ділиться гостя "Літературної світлиці" - авторка з  Калуша - Аліна Швець.

 • Кандидат історичних наук Ігор Коваль у програмі "Літературна світлиця"

  Про дослідження Галича та укладання їх у книги, про діяльність відомих краян - науковців-археологів Я.Пастернака та Я.Хмілевського, про "Стародавній Галич: цивілізацію відому і таємничу" і сучасну археологію розповідає гість "Літературної світлиці" - кандидат історичних наук ПНУ ім.В.Стефаника, автор і співавтор книг Ігор Коваль.

 • Авторка Ольга Духович у програмі "Літературна світлиця"

  Про рушій творчості, роль поезії в житті, емоційне переповнення у процесі написання віршів, значення літературних осередків у передачі "Літературна світлиця" розповідає івано-франківська авторка Ольга Духович.

 • Поет Денис Боднар у програмі "Літературна світлиця"

  З чого починаються вірші, і що значить тиша? Якою має бути ідеальна книжка, і в чому смак літературних мандрівок? На ці та інші питання відповідає гість "Літературної світлиці", коломийський поет Денис Боднар.

 • Роман Малиновський у програмі "Літературна світлиця"

  Вони знайомлять україномовного читача із Воннеґутом, Беккетом, Ґомбровичем і Гакслі. У задумах і інші автори. Прикарпатці відновлюють забуті переклади світової класики завдяки "Вавилонській бібліотеці". Про перетворення журнальних публікацій на ілюстровані книжки та роль мови у діалозі зі світом розповідає куратор громадського перекладацького...

 • Марія Гнатюк у програмі "Літературна світлиця"

  Про "Рідномовне жіноче шкільництво у Коломиї", наукові розвідки "Жінки-січовички", записи "Незвичайні долі звичайних жінок", просвітницьку роботу та літературну діяльність коломийських союзянок у передачі "Літературна світлиця" розповідає голова "Союзу українок" Коломийщини, авторка та співавторка книг - Марія Гнатюк.

 • Інга Хухра у програмі "Літературна світлиця"

  Про благодійність і творчість, можливість реалізувати поетичні таланти й організаторські здібності, про смачні музично-літературні вечори, які об'єднані однією мистецькою програмою, у розмові з гостею "Літературної світлиці" - співорганізатором проекту "Паперове щастя" Інгою Хухрою. 

 • Іван Бондарев у програмі "Літературна світлиця"

  Про легенди й бувальщини старого Станиславова й сучасного Івано-Франківська, про різноманітні відомості з культури й історії рідного міста, про містику й туризм, про російсько-українську війну та прикарпатців у зоні бойових дій на сході України у передачі "Літературна світлиця" розповідає журналіст і краєзнавець Іван Бондарев. 

 • Анатолій Осадчий у програмі "Літературна світлиця"

  Поезію, що пахне чебрецем, та смачні переклади з німецької мови у передачі "Літературна світлиця" представив гість з Коломийщини - автор віршів, вчитель, перекладач Анатолій Осадчий. Про німецькомовний острів біля Коломиї та власні дослідження германізмів, які живуть в українській мові й діалектах, краєзнавець радо розповів телеглядачам та...

 • Ярослав Ткачівський у програмі "Літературна світлиця"

  "Україна понад усе!" - під таким гаслом вийшов черговий випуск Всеукраїнського літературно-художнього і громадсько-політичного журналу «Перевал». Тематика публікацій – військово-патріотична; на сторінках видання йдеться не тільки про сучасну російсько-українську, але й уже минулі війни, авторами статей є письменники й дослідники...

Стрічка новин