Пуерто-Рико хоче в США

  • 13.06.2017 14:45
Пуерто-Рико хоче в США

У Пуерто-Рико в неділю відбувся референдум про політичний статус цієї держави. Виборцям запропонували обрати один з трьох варіантів: увійти до складу США, здобути статус вільно асоційованої території або ж зберегти поточний статус «неінкорпорованої такої, що не ввійшла до складу організованої території», що перебуває під управлінням США.


Чи ввійде тепер Пуерто-Рико до складу США, буде вирішувати Конгрес США. Є побоювання, що республіканці не схвалять законопроекту, побоюючись, що пуерториканці стануть підтримувати на виборах Демократичну партію.

Пуерто-Рико — держава, контрольована Вашингтоном, але яка має систему самоврядування. Усі пуерториканці дістають громадянство США, але не можуть брати участі у виборах американського президента.

Серед проблем острова — зовнішній борг розміром 70 мільярдів доларів, бідність на рівні 45 %, слабко розвинена система освіти, охорони здоров’я та пенсійна система. Пуерториканці вважають, що, увійшовши до складу США, матимуть допомогу федеральних фондів цієї країни.Пуерториканці проголосували на референдумі про статус острова. Більшість висловилася за входження до складу США як 51-го штату.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь

Стрічка новин