12 липня Тлумаччина запрошує на етно-фолк фестиваль «ВІЛЬХА»

  • 11.07.2017 14:37
12 липня Тлумаччина запрошує  на етно-фолк фестиваль  «ВІЛЬХА»

Це село Вікняни, що на Тлумаччині. І саме так місцевий люд готується до фестивалю «Вільха». На мальовничу місцину звозять гілки цього дерева. Бо ще з давніх часів на цій території вільха символізувала повне звільнення від загарбників. Переповідають, що коли монголо-татари покидали село, то перші сміливці, які заходили в нього, ставили вільху. Як знак того, що ця місцина вільна. Цей обряд на Тлумаччині зберігся й досі. І місцеві фольклорні колективи відтворять його уже зовсім скоро. 12 липня, на свято Петра і Павла.


«Фестиваль «Вільха» – це відкриття Тлумаччини як надзвичайно цікавого туристичного району. Дійство зацікавить як місцевих, так і гостей нашого краю. Адже ми маємо що показати і чим пишатися», – каже один із організаторів фестивалю, директор Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун.

За підтримки благодійного фонду Олександра Шевченка «Новий Івано-Франківськ» та депутата обласної ради від партії «УКРОП» Миколи Палійчука у Тлумацькій ОТГ відбудеться дійсно надзвичайне дійство. На гостей фестивалю майстер-класи з гончарства, писанкарства, вишивки, виготовлення ляльок-мотанок. Страви покутської кухні, спортивні змагання, конкурси. Забави для будь-якого віку: діток, молоді, подружніх пар, поважних газд та газдинь.


Насиченою буде і концертна програма: фольклорні та естрадні виконавці Тлумаччини, музичний гурт «Рура», «КораЛЛі», «Брати Станіслава».

«Цей фестиваль – дуже потрібний людям. Нам усім важливо відпочити. На природі, подалі від тлевізора і всього негативного. І ми безмежно раді, що нашу ініціативу підтримав і у благодійний фонд «Новий Івано-Франківськ», і голова фракції «УКРОП» в обласній раді Микола Палійчук», – наголосив Михайло Ковтун.

До слова, не менш захопливим буде й завершення «Вільхи». Уже ввечері організатори обіцяють фестивальну ватру і святковий феєрверк.

Щоб залишити коментар, зареєструйтесь