У Калуші зафіксовано 14 скажених тварин: 10 лисиць, 1 кіт, 3 собаки

  • 11.08.2017 10:35
У Калуші зафіксовано 14 скажених тварин: 10 лисиць, 1 кіт, 3 собаки

Епізоотична ситуація щодо захворюваності тварин в Івано-Франківській області є вкрай неблагополучною. Станом на 4 серпня цього року зареєстровано 44 випадки сказу серед тварин проти 13 випадків за аналогічний період минулого року. Таким чином, ріст — у 3,4 рази).

Напруженою є ситуація і в Калуському районі. Станом на 10 серпня .зафіксовано 14 випадків сказу серед тварин, з яких 10 — лисиць, 1 кіт, 3 собаки проти одного випадку за аналогічний період минулого року, інформують «Вікна» з посиланням на Калуську міську раду.

В Калуші задокументовано 9 осередків сказу, останній з яких — у лисиці і бездомної собаки на початку серпня в мікрорайоні «Підгірки».

Відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Калуській міській раді. Фахівці встановили, що в контакті з скаженою собакою перебували п’теро дітей віком до18-років, четверо з яких приймають антирабічні щеплення, в контакті з лисицею – 1 доросла особа.

В осередку проводяться всі необхідні профілактичні та протиепідемічні заходи.

Враховуючи складність ситуації, що склалася в районі щодо сказу, фахівці звертають увагу мешканців міста і району на основні моменти профілактики, які необхідно знати кожному.

Щоб не заразитись сказом:

— Утримуйтесь від контактів з безпритульними та дикими тваринами, особливо лисицями.

— Укушені рани, подряпини, ослинення негайно промийте теплою проточною водою з милом, краї рани обробіть 5% настоянкою йоду або 70-градусним спиртом та накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться за медичною допомогою до лікаря-травматолога для проведення антирабічного лікування.

— Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними. Доставляйте фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин, або їх трупи, в разі, якщо тварина загинула.

— Не вбивайте здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликайте ветеринарного лікаря.

— Не знімайте шкуру з трупів диких тварин.

— У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте прізвище, ім’я і по-батькові господаря, його домашню адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.

— Щорічно проводьте щеплення проти сказу домашнім та сторожовим собакам.

Раніше у Калуші лисиця покусала козу. Випадок трапився у районі дачних ділянок, що на Заліссі.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин