Бурштинці вшанували пам’ять жертв голодомору

  • 27.11.2017 14:59
Бурштинці вшанували пам’ять жертв голодомору

Щорічно, в Україні в четверту суботу листопада вшановують День пам’яті жертв Голодомору. Бурштинці у цей особливий день зібрались на спільну молитву у храмі святого Йосафата, аби віддати шану та щиру молитву кожній невинній душі, яка стала жертвою страшного комуністичного режиму, йдеться на сайті Бурштинської міської ради.

Після панахиди усі присутні запалили свічки-лампадки, як символ вічного життя. Під керівництвом декана Бурштинського деканату УГКЦ отця Дмитра Шмігеля від храму рушила хода, яка нагадувала кожному зустрічному про особливість суботнього надвечір’я, про свічку, яку мали б запалити у кожній домівці.

Біля пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку із свічок було сформовано хрест із лампадок, який символічно освітив шлях тисячам душ, які стали жертвами голодомору.

Далі відбувся вечір-реквієм.

Голодомор назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю.

Хвилиною мовчання та горінням свічок згадали закатованих голодом жертв геноциду українського народу жителі Бурштина. По закінченні мітингу-пам’яті присутні були запрошені на перегляд історичного фільму «Гіркі жнива» (2017), показ якого відбувся наступного дня в БК ім. Т.Шевченка.

Протягом листопада у школах, бібліотеках та музеях організовано й проведено низку уроків для учнівської молоді, громадськості. Виставки фотоматеріалів, архівних документів, перегляд відеофільмів, свідчень очевидців голодоморів, представлено для учнівської аудиторії для вшанування вічної світлої пам’яті жертв страшних подій в Україні.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин