95-річній ветеранці УПА з Бурштина вручили медаль "За заслуги перед Прикарпаттям" (фото)

  • 26.01.2018 15:21
95-річній ветеранці УПА з Бурштина вручили медаль

25 січня виповнилося 95 років ветерану УПА Марії Михайлівні Повх. Жінка проживає у Бурштині.

Привітали ювілярку із знаменною датою заступник голови райдержадміністрації Олександр Чабак і керівник апарату райдержадміністрації Іван Зельманович. Вони побажали іменинниці міцного здоров'я, миру, віри у побудову такої української держави, за яку боролися та віддавали життя Марія Михайлівна та її бойові побратими.

Посадовці подякували Марії Повх за активну громадську позицію, відзначивши, що її героїчна боротьба за незалежність України є прикладом для сьогоднішньої молоді, вручили грамоту та медаль «За заслуги перед Прикарпаттям».

На долю Марії Михайлівни Повх випало багато випробувань, але вона не шкодує про свій вибір. Народилась 25 січня 1923 року в селі Перегноїв колишнього Глинянського (а тепер Золочівського) району, що на Львівщині.

З молодих років стає на шлях боротьби за незалежність України в лавах ОУН-УПА, обирає собі псевдо «Ялина». Арештовують Марію в 1949 році та присуджують 25 років виправних таборів.

Перебуваючи на каторзі, стає учасницею найбільшого повстання в радянських концтаборах – Кенгірського. Звільнилася в липні 1956 року. В 1967 році Марія Повх повернулась в Україну, приїхала до Бурштина. Брала активну участь у відродженні України.

Долучалася до перепоховання жертв сталінських репресій, відкриття символічних могил та пам’ятників на території району. Вона член районних організацій: Братства ОУН-УПА, товариства політв'язнів та репресованих, а також «Союзу українок».

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин