Здоров'я

 • Депутати хочуть дозволити лікарям не робити аборт з міркувань совісті

  У Верховній Раді зареєстровано проект закону, що пропонує дозволити лікарям відмовляти жінці в аборті з міркувань совісті.

 • У Калуші пенсіонера вкусила змія. Чоловік у лікарні

  Про це інформує прес-служба управління з питань цивільного захисту в Івано-Франківській області. 20 липня до Калуської центральної районної лікарні з діагнозом - укус змії госпіталізовано 62 річного жителя міста Калуш.

 • На Прикарпатті виявлено перший випадок захворювання на ботулізм

  На Прикарпатті жінка захворіла на ботулізм. Їй ввели останню в області протиботулінічну сироватку. Другу дозу ліків довелося терміново передавати з Києва поїздом. Наразі, кажуть в обласній інфекційній лікарні, протибутулінічних сироваток в області немає: медики безперервно пишуть звернення в МОЗ.

 • Івано-Франківський національний медичний університет презентували в Індії

  З метою поширення неупередженої інформації про ДВНЗ «ІФНМУ» і всебічне інформування громадян Індії про можливість навчання в Івано-Франківському національному медичному університеті з 07.07.2017 р по 14.07.2017 року проректор з науково - педагогічної роботи (міжнародні зв’язки) доцент Кобець С. Ф та начальник відділу міжнародних зв’язків доцент Осадець В.С відвідали Індію.

 • Менш ніж 50% людей в Україні охоплені щепленнями АКДС - ВООЗ

  Всесвітня організація охорони здоров'я віднесла Україну до восьми країн світу, у яких охоплення трьома дозами вакцини АКДС складає менш ніж 50%.

 • «Черга смерті» волає про допомогу

  «Черга смерті» - так мітингувальники, що зібралися біля Кабінету Міністрів у Києві, назвали людей, які стоять на черзі для трансплантації кісткового мозку за кордоном, бо потрапити до неї важко, і до пересадки кісткового мозку доживають одиниці. Серед організаторів мітингу були люди, які безпосередньо стикнулися із цією проблемою, а також громадські активісти, зокремва і з Прикарпаття. Про потреби, скарги та вимоги мітингувальників дізнавалася наша Олена Гелетюк.

 • У Коломиї ремонтують заклади охорони здоров’я

  Районна влада в Коломиї, фінансує відновлювальні роботи в медустановах . Долучається до добрих справ і міська рада. Лише цьогоріч на ремонти виділили практично півмільйона гривень.

 • Кір на Прикарпатті - не відступає

  Через недостатню вакцинацію, а це менше 30% дітей за останній рік, прикарпатці і далі продовжують хворіти на кір. Від початку року в області перехворіло 540 людей. Серед них є і дорослі. Однак здебільшого це нещеплені діти. Серед лідерів по дитячій захворюваності – Тисменецький район. А в Івано-Франківську більше хворіють дорослі. Галина Гордашко продовжить тему.

 • У лікарів будуть відбирати ліцензіі за порушення протоколів

  Як вже розповідала Медпросвіта, з 2017 року кожен український лікар має отримати ліцензію на професійну діяльність. Тепер лікарі будуть зобов’язані кожні два роки підвищувати професіоналізм та доказувати свою профздатність.

 • І ще один випадок ботулізму в Україні

  З підозрою на захворювання госпіталізували вагітну жінку у Маріуполі. Стан 24-річної майбутньої мами стабільний, однак вакцину від ботулізму дати їй не можуть.

 • Вагітність змінює жіночий мозок: дослідження і докази

  Психологи з Барселони провели дослідження і з'ясували, що вагітність призводить до суттєвих змін в структурі головного мозку жінок. Еволюційний «апгрейд» сірої речовини спрямований на те, щоб допомогти мамі встановити більш міцний зв'язок з дитиною.

 • В онкоцентрі відкрили оновлене відділення

  В Прикарпатському Онкологічному центрі відкрили відразу два оновлених відділення - радіологічне та хіміотерапевтичне. Їх повністю відремонтували, в палати закупили нові меблі. На це з бюджету області витратили близько 1 мільйона гривень та 200 тисяч благодійних коштів. Однак в онкоцентрі найбільше чекають на сучасне обладнання - лінійний прискорювач. На його закупівлю потрібно десятки мільйонів гривень.

 • Лікувальні заклади Івано-Франківська переживають добу оновлення

  У міській клінічній лікарні № 1, що на вулиці Матейка в Івано-Франківську, відкрили нове відділення нейрофізіології. Сучасний діагностичний центр, що дозволить виявити нервові недуги, обладнав медичний університет. Тут окрім електроенцефалографії можна пройти обстеження й за допомогою єдиного в Івано-Франківську нейроміографа. До цього таких послуг не надавали в жодній місцевій лікарні. Нове відділення стало ще одним прикладом співпраці міста й університету. На відкритті побували й наші журналісти.

 • Йога лікує депресію

  Чи відвідували ви колись заняття з йоги? Чи питали ви себе, чи це те, що вам потрібно? Дослідження свідчить про те, що йога ідеально підходить для людей, що мають почуття тривоги, стресу, а також депресії.

 • Біля Чернівців є джерело, яке лікує очі

  Жителі села Біла розповідають, що вода із місцевого джерельця - цілюща: нею вмиваються, аби повернути зір. Святу воду сюди з’їжджаються набирати жителі Буковини та сусідніх областей. – Звідки це джерело, навіть найстаріші жителі села не знають, – каже Катерина Іванівна, жителька села Біла. – Кажуть, завжди було.

 • Майстер-клас для офтальмологів відбувся в Коломиї

  В обласному госпіталі ветеранів війни у Коломиї відбувся майстер-клас для лікарів-офтальмологів. Його провів професор Буковинського медичного університету, завідувач кафедри Ярослав Пенішкевич. Він прочитав лекцію для колег на тему «Первинна глаукома – методи та діагностика лікування». На захід запросили не лише профільних фахівців. Прийшли і лікарі первинної ланки медицини.

 • Супрун: з початку року в Україні зареєстровані 76 випадків захворювання на ботулізм

  Виконувач обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун заявляє, що з початку року в Україні зареєстровані 76 випадків захворювання на ботулізм, 8 з них – смертельні.

 • Сучасна операційна для стерилізації безпритульних тварин

  В Івано-Франківську презентували оновлену операційну для стерилізації безпритульних тварин. Діє вона на базі віварію Івано-Франківського медуніверситету. Тут безпритульних тварин також вакцинуватимуть від сказу.

 • Українська диво-футболка

  Диво-футболка, якою зацікавилися у світі, навіть у Північній Америці та Азії. А створили одежину українці. Це персональний кардіограф, який дозволить безпечно та правильно займатися спортом. А головне - вберегтися від серцево-судинних захворювань. Ці недуги є основною причиною смертей в Україні. Як виглядає і працює кардіофутболка Heart In, бачили наші журналісти.

 • Відпочинок на водоймах: як провести час і уникнути ризику

  Літо – пора відпочинку для більшості наших краян. А от для рятувальників - це час посиленої роботи. Вони не лише здійснюють рятувальні заходи у разі нещасних випадків нещасть, але й активно проводять роз’яснювальну роботу серед відпочивальників та рибалок. На один із таких виїздів запросили і нашу знімальну групу.