Культура

 • Фестиваль «Подих літа» відбувся на Коломийщині

  «Подих літа». Фестиваль під такою назвою відбувся на Коломийщині. Провели мистецьке дійство у П’ядиках в урочищі «Медова долина». Організатори подбали про всіх, хто завітав на свято. Для них організували покази мод, спортивні старти та розваги. Родзинкою фестивалю став гала-концерт. Мали нагоду відпочити та повеселитися на заході і наші журналісти.

 • Спробувати гуцульську автентику запрошує Верховина

  Спробувати гуцульську автентику запрошує Верховина. Впродовж трьох днів тут вирував фестиваль «Полонинське літо». Свої таланти демонстрували трембітарі, майстри по дереву та народні умільці, які зберігають традиційні карпатські ремесла.

 • Фестиваль «Полонинське літо» зібрав у Верховині сотні народних умільців з усього західного регіону

  Гори кличут на "Полонинське літо". Верховина на фестиваль зібрала народних майстрів з усього регіону. Різбярі, вишивальниці, майстри, які і досі виготовляють гуцульський народний одяг. На Верховинщині кажуть, гостей мають чим дивувати. А завдяки Галині Гордашко з творіннями верховинських умільців мають можливість познайомитися і наші глядачі.

 • У Франківську на вокзалі помер заслужений артист України

  Надвечір 16 липня, на вокзалі раптово помер заслужений артист України й відомий актор Івано-Франківського театру Володимир Пантелюк.

 • Мистецький фестиваль «Пісенний водограй» поєднали зі святом Петра і Павла

  На Коломийщині багато культурно-мистецьких заходів припало на свято Петра і Павла. Найбільші святкові дійства відбулися в Отинії та Залуччі. У Залуччі вперше спільне свято провела об’єднана Матеївцівська громада. Тут відбувся мистецький фестиваль «Пісенний водограй». Святкували разом з місцевими жителяи і наші журналісти.

 • У Франківську пройде фестиваль весільних музикантів

  Сьогодні, 13 липня, виконавчий комітет міської ради прийняв рішення про проведення фестивалю «Лабух-ФЕСТ».

 • Чи варто носити аутентику?

  Національний музей Гуцульщини і Покуття ім. Й. Кобринського, що в Коломиї, відвідала відомий етнолог Оксана Космина. Пані Оксана виступає проти повсякденного носіння автентичних речей, і своїми думками з цього приводу поділилася з нашими журналістами.

 • На Прикарпатті стартує фотовиставка "Захист пралісів"

  Зберегти праліси і старовікові Карпатські ліси. З нагоди 10-тої річниці включення букових пралісів Карпат до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО на Прикарпатті стартує фотовиставка «Захист пралісів. Збереження українського аватару – справа Держави». Фото стародавніх лісів наразі експонуються у національному природному парку “Гуцульщина».

 • В Івано-Франківську завершився фестиваль системних розстановок «Родосвіт»

  Днями в Івано-Франківську відбувся фестиваль системних розстановок «Родосвіт». Побувала на заході і наша Мар’яна Циганин.

 • Свято Івана Купала об’єднало шанувальників давніх звичаїв і традицій

  7 липня у Галичі на березі Дністра традиційно відзначили свято Івана Купала. Люду зійшлося і з’їхалося чимало, тож було весело, гамірно і дуже патріотично. Усю красу цьогорічного купальського дійства бачили і наші журналісти.

 • Благодійна виставка робіт Андрія Коника відкрилася в обласному центрі

  В Івано-Франківську розпочала свою роботу виставка робіт Андрія Коника, який помер від раку. Його друзі та рідні зібрались заради доброї справи, об’єднавшись у благодійний фонд «Коник-Хелп». Тепер, аби допомагати тим, хто страждає від цієї важкої недуги, хлопці та дівчата їздять по містах з виставками робіт Андрія, а виручені кошти від продажу фотографій віддають тим, хто їх потребує найбільше. Продовжить тему Ольга Гриців.

 • Ювілейний концерт K&K Philharmoniker відбувся у Долині

  Благодійний концер Міжнародного австрійсько-українського симфонічного оркестру K&K Philharmoniker відбувся у Долині. Колектив, який 15 років тому заснував австрійський диригент та композитор Маттіас Георг Кендлінгер, сьогодні добре знають у 18 країнах Європи. За сезон оркестр дає близько 130 концертів у кращих концернтних залах багатьох країн.

 • Фестиваль історичної реконструкції пройшов у Сумах

  Спробувати середньовічного напoю, викувати середньовічну підкову, а ще подивитися на запеклі бої лицарів зі справжньою, як у Середньовіччі, зброєю у руках. І все це у стінах фортеці 18-го століття. І все це в містечку Тростянець на Сумщині. На фестивалі історичної реконструкції побувала наша знімальна група.

 • Міжнародний фестиваль "Дзвони Ясної гори" пройшов на Долинщині

  Міжнародний фестиваль карильйонного і дзвонового мистецтва втретє пройшов на Долинщині. Протягом двох на території гошівського Свято-Преображенського Василіянського монастиря лунали класичні, авторські та народні твори, виконані за допомогою трьох різних карильйонних клавіш.

 • В Калуші відбувся захист дипломних робіт студентів коледжу культвлилк вури

  У музейно-виставковому комплексі міста Калуша відбувся захист дипломних робіт студентів Калуського коледжу культури і мистецтв зі спеціальності «Образотворче мистецтво». Мали змогу оцінити роботи юних митців і наші журналісти.

 • У Рогатині відбувся традиційний фестиваль «Пісні Опілля»

  18 червня у Рогатині відбувся традиційний обласний фестиваль народної творчості «Пісні Опілля». Цьогорічне мистецьке дійство приурочили до Дня Конституції України та Дня міста Рогатина. Долучилася до святкових заходів і наша знімальна група.

 • У Коломиї вперше відбувся фестиваль дитячої творчості «Коломийські мініатюри»

  Коломия все більше наповнюється мистецтвом. Перший фестиваль дитячої творчості «Коломийські мініатюри» відбувся у мистецькому центрі «Світовид». Унікальністю фестивалю є гармонійне поєднання різних видів мистецтва – музики, театру, танцю і образотворчого мистецтва. Свою творчість дітки розвивали разом із коломийським казковим героєм Котом Гудзиком, детальніше розповість Олена Гелетюк.

 • Шквал енергетик та музики на фестивалі Porto Franko

  І на завершення випуску – кадри з масштабного фестивалю Porto Franko, який днями відгримів в Івано-Франківську. На головній музичній сцені фестивалю виступало чимало відомих українських гуртів: Бумбокс, Familia Perkalaba, Kozak System та Брати Гадюкіни. Незважаючи на дрощ, глядачів було багато, усі вони дружно підспівували виконавцям та танцювали.

 • Футуристична літургія в рамках фестивалю «Порто Франко»

  Буддизм, іслам і християнство в одній літургії. В рамках фестивалю «Порто Франко» провели футуристичну службу Божу. Тут поєдналися звуки єдиного у світі бамбукового органу, китайської піпи, африканської кори та сакральні співи греко-католицького хору «Cantemus».

 • Джим Морісон українською

  Музика, вірші і ретро-відео. На фестивалі Porto Franko презентували книгу поезій соліста американського гурту The Doors Джима Моррісона. Кавери на пісні музиканта виконали івано-франківські гурти Familia Perkalaba і The Lizard Kings.