Від чого українці помирають найчастіше? (інфографіка)

  • 08.09.2017 10:17
Від чого українці помирають найчастіше? (інфографіка)

За даними Держстату, за минулий рік в Україні від різних причин померли понад 580 тисяч людей, причому майже третина з них – від хвороб серця і кровоносних судин.

Другий основною причиною смерті в країні є різні пухлини і новоутворення: вони винні приблизно в кожній сьомій смерті, пише Слово і Діло.

Зовнішні причини йдуть третіми за кількістю забраних життів: приблизно кожен двадцятий громадянин гине під дією тих чи інших зовнішніх факторів. При цьому самогубства серед них є найчастішою причиною і навіть обганяють ДТП. За даними Держстату, на кожні 100 тисяч людей в Україні припадає 17 самогубств, а від ДТП гине 12 осіб. При цьому чоловіки накладають на себе руки в п'ять разів частіше жінок, а в транспортних пригодах гинуть в чотири рази частіше.

Ще однією частою причиною смертей є отруєння, серед яких значна частина жертв на совісті підробленого алкоголю – на 100 тисяч населення приблизно кожен 11 загинув від отруєння.

Окремо потрібно зазначити значний рівень смертності серед немовлят – на 100 тисяч населення в Україні припадає 722 смертельних випадки серед дітей до одного року, що майже вдвічі перевищує аналогічний коефіцієнт для вікової групи в 40-44 роки, і не набагато поступається смертям у віці 50-54 роки.

Що стосується розподілу рівня смертності між чоловіками та жінками, то чоловіки в середньому вмирають у нас майже втричі частіше. При цьому навіть в дитячому віці маленькі хлопчики вмирають частіше дівчаток, а з дорослішанням цей показник стає тільки більшим. Так, починаючи приблизно з 20 років чоловіки вмирають майже в три рази частіше за жінок, і ця тенденція зберігається до пенсійного віку.

Що стосується причини смерті, то чоловіки в три-чотири рази частіше за жінок помирають в результаті зовнішніх причин, інфекційних хвороб та захворювань органів дихання.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин