Премія "Юні Таланти Прикарпаття" пройшла в Івано-Франківську

  • 06.10.2017 10:40
Премія

На днях на Прикарпатті пройшла премія міжнародного значення "Юні Таланти Прикарпаття " . Саме на неі здійснили свій візит високоповажні гості з-за кордону, а саме: вперше на Прикаратті побував Надзвичайний і Уповоноважений посол королівства Норвегіі в Украіні Ole T. Horpestad ,міжнародний журналіст , політолог , професор з Франціі Olivier Vedrine, відома оперна співачка Олена Гребенюк. Премія відбулась за підтримки мера міста Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Серед учасників були гості з Одеси, Вінниці, Києва ,Львова. А втілила цю ідею в життя організатор подіі Марися Томашевська. З нею ми і записали інтерв'ю.
Марисю, вітання зізнайся як тобі одній вдалось так вдало організувати захід такого масштабу. Адже це єдина свого роду премія в Украіні , де були присутні люди такого рівня?

- Вітаю, я б могла багато розповідати про віру в щось світле і хороше. Але якщо вдаватися у подробиці і конкретизувати в загальному: це крок назустріч пана мера , хороші справи якого я особисто підтримую .Це гарна співпраця з моіми друзями, які знають мене вже досить довго. І я так само підтримую іхні задуми , чи то своєю присутністю, чи допомагаю на ділі. А ще звісно довіра батьків тих діток, які отримали винагороди.

А чому саме дитяча премія?
Ти ж як відомо навчаєшся на дипломата, працюєш моделлю і пишеш авторські вірші ?

-Немаловажливою ланкою мого життя є журналістика, якій я планую присвятити себе у подальшому, адже маю і посвідчення журналіста від міжнародноі Академіі UNESCO. Займаюсь політичною журналістикою міжнародного формату. Працюю над продюсуванням декількох теле-проектів локального і всеукраінського значення. І найбільше часу з 2012 -го року я присвятила телепроекту "Подружки" на ТРК "РАІ". Який наразі є досить успішним. І про нього знають навіть за межами Прикарпаття чи Украіни. А ще спортивно-бальні танці. Я професіонльна спортсменка, досвід і шлях у довгих 15 років не пройшов для мене дарма. Зараз підтримую свою фізичну форму і передаю знання меншим танцівникам. Тобто я сама колись була на місці ось цих номінантів , з моіх шести рочків батьки багато доклали праці до мого розвитку.

Чи було бажання покинути це все і податися до США чи Західноі Європи, і зробити там припустимо кар'єру Янгола "Victorias Secret" або продовжити виступати на змаганнях зі спортивно-бальних танців?
-О, танці ...( задумалась), у мене , до речі, ностальгія за ними . Я підтримую зв'язки з багатьма відомими і не дуже відомими спортсменами. Викладаю бальну хореографію у школі Влада Ями, де керівниками є теж досвідчені танцівники Наталя Чашечнікова та Василь Шеремета. Але до великого спорту я не повернусь вже. Адже я зробила гарну кар'єру у модельній сфері. Якби мене запитали: чи хотіла б я народитися в інакшому тілі , чи мати інакшу зовнішність, то я б точно не надала ствердноі відповіді. Моя зовнішність мені багато у чому допомогла. Можливо дівчатам мого зовнішнього складу тяжко в особистому житті, але відчиняти двері завжди легше , хоча для цього, вважаю, потрібно мати розум. Я маю особистого агента. Раніше він працював для відомоі мережі одного з агенств світу . А тепер працює як фрілансер , і більшість дівчаток-моделей , які стали успішними завдяки йому в агенціі на початку своєі роботи співпрацюють з ним. Я була обличчям відмоі французькоі марки косметики , після чого мені надали приставку "топ", також я маю меморандум з улюбленим брендом багатьох "Victorias Secret", і до 2020 -го року , маю надію , що скористаюсь ним. Словом, я б могла іще мріяти про обкладинки міжнародного глянцю, чи участь у показі від Chanel. Але зараз маю інші приорітети.

Які саме? Знайомство з Karl Lagerfeld?

-З Карлом Лагерфельдом я знайома , і отримала у подарунок французькою мовою книгу з його висловами "карлізмами", у нас з ним є спільні друзі. Але я не ставила собі за мету якось просунутися завдяки цьому, дружбі з певними персонами. Я не використовую людей заради втілення своіх задумів. Якщо і робити щось, то лише так , щоб інтереси співпадали. Зараз я прагну завершити свій Університет, отримати знання і трішки набратися практики в політичній журналістиці за кордоном. Щоб коли повернусь на Украіну я могла адекватно надавати експертну оцінку у медіа і вміло ставити фундамент діалогу .

Повернемось до Преміі. Як Тобі вдалось запросити посла Норвезького Королівства до маленького Івано-Франківська?

-Пан посол -Людина з великоі літери. Це можуть підтвердити більшість тих, хто спілкувались з ним. Моя краща подруга , артистка з Франківська Ірина Шабан теж була глибоко вражена спілкування з Ole Horpestad. Уявити тільки , що він лише рік в нашій державі , а вже непогано розмовляє і читає украінською. Тоді як деякі відомі постаті на Прикарпатті і на Украіні живуть тут багато років, а не можуть навіть двох слів співставити рідною мовою. Приіздом пана посла я не хотіла отримати якоісь уваги, або ще якісь блага. Я просто від душі дякую, що мій хороший друг Olivier Vedrine, що Ole Horpestad,оперна діва Олена Гребенюк, моя подруга Ірина Шабан, керівники школи В. Ями , мій кращий друг Сергій Чайков спеціально приіхав зі світовоі подорожі, дизайнер з Вінниці Katrin Fox ,моі подруги з Університету , колеги з телеканалів, угорські друзі, батьки і діти з різних куточків Украіни зібрались разом , і зробили зрештою щось для себе , не задля матеріальноі чи моральноі вигоди, а просто таким чином вмотивували інших на продовження чогось світлого.
А скільки діток брало участь у преміі?

22 дитини. Чудові діти. Кожен з них чимось талановитий. З кожним з них можна записувати окреме інтерв'ю. Так багато чого досягнули ці діти завдяки працелюбності і здібностям. Але щоб нікого не виділяти окремо, просто скажу: 22 -і чудових, розумних дитини. І дуже шкода, що не всі талановиті дітки потрапили на премію. Часто керівники таких діток або не достатньо піарять іх у пресі, що у 21-му столітті просто необхідно робити. Або ж блокують доступ до них. Вважаю, що причина в особливостях внутрішніх протирічь таких людей. І ця моральна убогість -не іх вина. Сьогодні в моій краіні діти часто є заручниками матеріального надбання старших. Це як у казці "Золотий ключик", де був театр з ляльками -маріонетками. І навіть тут я можу сказати, що біда у верхівках і безробітті. У Норвегіі , для прикладу, люди у тому не так матеріально зацікавлені. І про фінансову вигоду , коли справа стосується дітей думається в останнє. Але у нас ситуація протилежна. Діти ні до чого. Це більше недолік батьків і виховання викладачів. Але мені приємно , що посол Королівства Норвегіі в Украіні був глибоко вражений моєю працею. Я теж захоплююсь його роботою.
Ми читали у мережі Facebook, що Ви напередодні преміі потрапили до лікарні, що з Вами трапилось?
-Так , справді напередодні преміі я почувалась зле. Але так як ніхто окрім мене не зміг би прослідкувати за ходом сценарію, простежити графік пана посла , пана Olivier Vedrine, і пані Гребенюк, і зробити більшість речей пов'язаних з організацією. Я не дозволяла собі розклеітись. Та в останні миті відчула, що варто звернутися до медиків. Після першого приватного візиту до лікарів мені не ставало легше. І надвечір я вже надсилу поіхала до шпиталю поруч із моім будинком. У звичайній міській лікарні мені і надали справжню допомогу. І цей парадокс вже також увійшов у звичку: часто тоьі руку допомоги протягують прості не знайомі люди, для яких ти не суперзірка, і завдяки тобі можна просунутися далі, а ті, хто вперше тебе бачить і просто рятує! Ось такі люди для мене є мегавагомими , це приклад для мене.
Які подальші плани?

-Я вирішила трішки перепочити.Вже шостого вересня мала бути офіційно присутньою на офіційному заході пов'язаному з красою у моій краіні. А сьомого вересня мала бути присутньою у Лозанні , щоб побути поруч з людиною, яка мені особливо дорога. Але, на жаль, через особистий стан здоров'я не змогла нікуди втрапити. Можливо ще встигну на показ до Наталі Музиченко в рамках UFW. Але все залежить від можливостей мого настрою.

Наостанок Ваше побажання?
-Я б хотіла , щоб у Франківську , та і в кожному місті нашоі держави люди робили щось хороше , не задля статусу і пафосу , а просто заради підтримки іміджу краіни і мотиваціі. Щоб зрештою зникла озлобленість і бюрократія. А справді з'явилась демократичність і глибинна вихована людяна простота. Будьте простішими і милішими, і життя подасть вам руку допомоги.

Код
Щоб залишити коментар, введіть Ваше ім'я, текст повідомлення та цифровий код, зображений на картинці. Будь ласка, не ображайте один одного, будьте ввічливими та грамотно висловлюйте свою думку. Адміністрація сайту залишає за собою право видаляти повідомлення нецензурного характеру та такі, що ображають честь і гідність інших людей.

Стрічка новин